Merida Reacto 5000 Disc 2020

Producent: MERIDA
Grupa modelowa: AERO
Waga: 8,2 kg
Koszt bez modyfikacji: 11 999 zł
Koszt z modyfikacjami: ok 15 000 zł

Reacto Disc 5000 to model aero zbudowany na karbonowej ramie CF2. Rower, który w testach jest wyróżniany za połączenie niesamowitej sztywności oraz komfortu. Ale nie oszukujmy się, z komfortem nie ma to wiele wspólnego. Jest sztywniutko, jest szybko. Oparty na mechanicznej grupie Shimano Ultegra, która daje szeroki zakres przełożeń oraz niesamowitą szybkość działania. W standardzie lekkie koła Fulcrum, ale w moim przypadku zastąpiły je Bontrager Aeolus Comp 5 TLR. Są to aluminiowe obręcze w karbonowej obudowie.

Po pierwszym tysiącu kilometrów razem mam też kilka pomysłów na usprawnienie tej maszyny. Myślę o:

  • karbonowym kokpicie (raczej osobno z mostkiem ze względu na możliwość modyfikowania pozycji na rowerze)
  • Zmiana korby na lżejszą, może z pomiarem mocy
  • wymiana łańcucha na 'perforowany’

Takie modyfikacje powinny doprowadzić wagę roweru do stanu zbliżonego do wersji bez tarcz. Teoretycznie nie jest to duża różnica, ale w górach na podjeździe jednak czuć. Czuć też wyraźną różnicę w sile i pewności hamowania, więc jak to zwykle bywa – coś za coś.

Na ten moment jestem z roweru bardzo zadowolony i raczej czuję, że zaprzyjaźnimy się na dłużej.

Author

Jestem Adam, pasjonat rowerów i podróży rowerowych do najróżniejszych miejsc na świecie. Moim chlebem powszednim jest energetyka, a w wolnych chwilach kręcę na rowerze i robię zdjęcia. Chcę Was zainspirować do podziwiania świata z perspektywy dwóch kółek bez silnika.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.